Back to Top
| Type | Wall mounted rack |
| Maximum weight capacity | 90.91 kg |
| Form factor | 6U |
| Size | 19 " |
| Product colour | Black |
| Width | 599 mm (23.36 ") |
| Depth | 400 mm (15.6 ") |
| Height | 256 mm (9.98 ") |
| Weight | 9390 g (20.7 lbs) |
| Package width | 688 mm |
| Package depth | 485 mm |
| Package height | 293 mm |
| Package weight | 14560 g |
| Manual |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
