Back to Top
| Connectivity technology | Wired |
| Internal | |
| Interface | Ethernet |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 1 |
| USB ports quantity | 1 |
| Data transfer rate (max) | 100 Mbit/s |
| Ethernet LAN | |
| Ethernet LAN data rates | 10,100 Mbit/s |
| Input voltage | 7 - 12 V |
| Supported network protocols | HTTP/HTTPS |
| Product colour | Black, Green |
| Web-based management | |
| Security algorithms | SNMP |
| Linux operating systems supported | Y |
| Width | 75.5 mm (2.94 ") |
| Depth | 132 mm (5.15 ") |
| Height | 37 mm (1.44 ") |
| Weight | 20 g (0.04 lbs) |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
