Back to Top
| Form factor | Desktop |
| Type | Basic calculator |
| Product colour | Silver |
| Material | Plastic |
| Cover |
| Control type | Buttons |
| Digits | 10 digits |
| Second display | |
| Display tilting | |
| Display type | LCD |
| Backlight display |
| Power source | Battery/Solar |
| Battery type | LR44 |
| Width | 114 mm (4.45 ") |
| Depth | 29 mm (1.13 ") |
| Height | 127 mm (4.95 ") |
| Weight | 85 g (0.19 lbs) |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.