Back to Top
| Form factor | Desktop |
| Type | Basic calculator |
| Product colour | Blue, White |
| Cover |
| Control type | Buttons |
| Digits | 10 digits |
| Backlight display | |
| Display number of lines | 1 lines |
| Display tilting | |
| Second display |
| Storage media type | Not available |
| Power source | Battery/Solar |
| Auto power off after | 7 min |
| Width | 103 mm (4.02 ") |
| Depth | 135 mm (5.27 ") |
| Height | 32 mm (1.25 ") |
| Weight | 82 g (0.18 lbs) |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
