Back to Top
| Form factor | Desktop |
| Type | Basic calculator |
| Product colour | Silver |
| Cover |
| Tax calculation | |
| Profit calculation |
| Control type | Buttons |
| Digits | 8 digits |
| Digit comma separator format | Standard (3 digits) |
| Digit comma separator | |
| Backlight display |
| Storage media type | Not available |
| Power source | Battery/Solar |
| Battery type | LR54 |
| Number of batteries supported | 1 |
| Width | 103 mm (4.02 ") |
| Depth | 147 mm (5.73 ") |
| Height | 28.8 mm (1.12 ") |
| Weight | 115 g (0.25 lbs) |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.