Back to Top
| Form factor | |
| Type | Scientific calculator |
| Product colour | Black, White |
| Built-in capability |
| USB port |
| Clock with calendar |
| Digits | 10 digits |
| Display number of lines | 1 lines |
| Battery type | LR54 |
| Number of batteries supported | 2 |
| Mains power |
| Width | 75 mm (2.93 ") |
| Depth | 10 mm (0.39 ") |
| Height | 144.5 mm (5.64 ") |
| Weight | 73 g (0.16 lbs) |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.