Back to Top
| Form factor | |
| Type | Display calculator |
| Product colour | Green, White |
| Material | Plastic |
| Cover |
| Tax calculation |
| Digits | 9 digits |
| Second display | |
| Backlight display | |
| Display tilting |
| Storage media type | Not available |
| Power source | Battery/Solar |
| Battery type | LR54 |
| Width | 70 mm (2.73 ") |
| Depth | 118.5 mm (4.62 ") |
| Height | 8 mm (0.31 ") |
| Weight | 50 g (0.11 lbs) |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.