Back to Top
| Form factor | Desktop |
| Type | Basic calculator |
| Product colour | Black |
| Material | Plastic |
| Built-in capability |
| Digits | 12 digits |
| Display number of lines | 1 lines |
| Battery type | LR44 |
| Mains power | |
| Number of batteries supported | 1 |
| Width | 140 mm (5.46 ") |
| Depth | 191 mm (7.45 ") |
| Height | 35 mm (1.37 ") |
| Weight | 205 g (0.45 lbs) |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.