Back to Top
| Form factor | Desktop |
| Type | Printing calculator |
| Product colour | Silver |
| Material | Plastic |
| Cover |
| Control type | Buttons |
| Digits | 12 digits |
| Backlight colour | Blue |
| Display tilting | |
| Second display | |
| Display type | Fluorescent |
| Backlight display | |
| Display number of lines | 1 lines |
| Storage media type | Not available |
| Power source | AC |
| Width | 228 mm (8.89 ") |
| Depth | 82.5 mm (3.22 ") |
| Height | 323.85 mm (12.63 ") |
| Weight | 16323 g (35.99 lbs) |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.