Back to Top
| Form factor | Desktop |
| Type | Printing calculator |
| Product colour | Blue, Metallic |
| Material | Plastic |
| Cover |
| Control type | Buttons |
| Digits | 12 digits |
| Backlight display | |
| Display tilting | |
| Backlight colour | Blue |
| Second display |
| Print type | Ink ribbon |
| Print speed | 180 lpm |
| Maximum roll width | 57 mm |
| Power source | AC |
| Width | 197 mm (7.68 ") |
| Depth | 63.5 mm (2.48 ") |
| Height | 248 mm (9.67 ") |
| Weight | 907 g (2 lbs) |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.