Back to Top
| Solid-state drive capacity | 500 GB |
| Read speed | 5000 MB/s |
| Write speed | 4000 MB/s |
| Random read | 460000 IOPS |
| Random write | 800000 IOPS |
| Interface | PCI Express 4.0 |
| Storage temperature (T-T) | -40 - 85 °C |
| Weight | 2.8 g (0.01 lbs) |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
