Back to Top
| Suitable for | Notebook |
| Type | Frameless display privacy filter |
| Display filter features | Anti-glare |
| Display types supported | LCD |
| Aspect ratio | 16:9 |
| Privacy filtering orientation | Landscape |
| Installation type | Adhesive strip |
| Maximum screen size compatibility | 13.3 " |
| Display diagonal (metric) | 33.7 cm |
| Compatibility | EliteBook x360 1030 G2 |
| Reversibility | Matte-to-Glossy |
| Width | 312 mm (12.17 ") |
| Height | 207 mm (8.07 ") |
| Width (imperial) | 12.3 " |
| Height (imperial) | 8.1 " |
| HP | |
| 60 | |
| Y |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.