Back to Top
| Suitable for | Notebook |
| Type | Frameless display privacy filter |
| Filter colour | Black |
| Product colour | Black |
| Display filter features | Anti-glare |
| Aspect ratio | 3:2 |
| Scratch-resistant | |
| Durable screen protection | |
| Privacy filtering orientation | Landscape |
| Touchscreen compatible | |
| Light transmission | 85 % |
| Easy to remove | |
| Screen format | Standard |
| Easy to apply | |
| Easy to clean |
| Maximum screen size compatibility | 13 " |
| Screen size HxW | 204 x 281 mm |
| Display diagonal (metric) | 330 cm |
| Compatibility | Microsoft® Surface™ Pro 8 13in, Microsoft® Surface Pro™ X |
| Width | 281 mm (10.96 ") |
| Height | 204 mm (7.96 ") |
| Width (imperial) | 11.063 " |
| Height (imperial) | 8.031 " |
| Anti-reflective | |
| Y | |
| Microsoft | |
| Scratch resistant | |
| 60 |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.