Back to Top
| Suitable for | Notebook |
| Type | Frameless display privacy filter |
| Display filter features | Anti-glare |
| Display types supported | LCD |
| Aspect ratio | 16:10 |
| Limits viewing angle | 60 u00b0 |
| Blue light filter | |
| Privacy filtering orientation | Landscape |
| Installation type | Adhesive strip |
| Brand compatibility | HP |
| Maximum screen size compatibility | 16 " |
| Display diagonal (metric) | 40.6 cm |
| Compatibility | ProBook x360 435 G8 |
| Reversibility | Matte-to-Glossy |
| Width | 344 mm (13.42 ") |
| Height | 216 mm (8.42 ") |
| Width (imperial) | 13.6 " |
| Height (imperial) | 8.5 " |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.