Back to Top
| Suitable for | Notebook |
| Type | Frameless display privacy filter |
| Display filter features | Anti-glare |
| Display types supported | LCD |
| Aspect ratio | 16:9 |
| Limits viewing angle | 60 u00b0 |
| Blue light filter | |
| Privacy filtering orientation | Landscape |
| Installation type | Adhesive strip |
| Brand compatibility | Dell |
| Maximum screen size compatibility | 15.6 " |
| Display diagonal (metric) | 39.6 cm |
| Compatibility | Multi-line Laptops |
| Reversibility | Matte-to-Glossy |
| Width | 342 mm (13.34 ") |
| Height | 218 mm (8.5 ") |
| Width (imperial) | 13.4 " |
| Height (imperial) | 8.6 " |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.