Back to Top
| Suitable for | Monitor |
| Type | Frameless display privacy filter |
| Filter colour | Black |
| Product colour | Black |
| Display filter features | Anti-glare |
| Display types supported | LCD |
| Aspect ratio | 16:9 |
| Scratch-resistant | |
| Screen format | Widescreen |
| Durable screen protection | |
| Privacy filtering orientation | Portrait |
| Touchscreen compatible | |
| Installation type | Adhesive strip + Slide mount tab |
| Maximum screen size compatibility | 21.5 " |
| Screen size HxW | 26.8 x 47.7 mm |
| Package width | 368 mm |
| Package depth | 3 mm |
| Package height | 552 mm |
| Package weight | 336.9 g |
| Package type | Box |
| Pallet width | 1060 mm |
| Pallet length | 1210 mm |
| Pallet height | 1220 mm |
| Pallet weight | 341000 g |
| Quantity per pallet | 575 pc(s) |
| Shipping carton width | 379 mm |
| Shipping carton length | 563 mm |
| Shipping carton height | 47 mm |
| Shipping carton weight | 2849.9 g |
| Quantity per shipping carton | 5 pc(s) |
| Shipping carton GTIN (EAN/UPC) | 50051128008190 |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.