Back to Top
| Suitable for | Monitor |
| Type | Framed display privacy filter |
| Frame colour | Black |
| Filter colour | Black |
| Product colour | Black, Transparent |
| Display types supported | LCD/CRT |
| Aspect ratio | 16:9 |
| Scratch-resistant | |
| Screen format | Widescreen |
| Durable screen protection | |
| Privacy filtering orientation | Landscape |
| Maximum screen size compatibility | 23.8 " |
| Width | 528 mm (20.59 ") |
| Height | 297 mm (11.58 ") |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.