Back to Top
| Device interface | RF Wireless |
| Purpose | Office |
| Buttons type | Pressed buttons |
| Buttons quantity | 6 |
| Scroll | |
| Scroll type | Wheel |
| Movement detection technology | Optical |
| Movement resolution | 2000 DPI |
| Recommended usage | PC/notebook |
| Number of scroll wheels | 1 |
| Keypad integrated | |
| Frequency band | 2.4 GHz |
| Form factor | Right-hand |
| Product colour | Black |
| Receiver type | Nano |
| Wireless receiver interface | USB |
| Surface coloration | Monotone |
| Power source | Batteries |
| Battery type | AAA |
| Windows operating systems supported | Y |
| Mac operating systems supported | Y |
| Width | 63 mm (2.46 ") |
| Depth | 125 mm (4.88 ") |
| Height | 75 mm (2.93 ") |
| Mouse weight | 113 g |
| Receiver included | |
| Batteries included | |
| Quantity | 1 |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.