Back to Top
| Device interface | RF Wireless |
| Purpose | office |
| Scroll | |
| Scroll type | Wheel |
| Movement detection technology | Laser |
| Movement resolution | 1600 DPI |
| Recommended usage | PC |
| Number of scroll wheels | 1 |
| Frequency band | 2.4 GHz |
| Wireless range | 10 m |
| Form factor | Right-hand |
| Product colour | Black |
| Wireless receiver interface | USB |
| Ergonomic design |
| Power source | Batteries |
| Number of batteries supported | 2 |
| Battery type | AAA |
| Windows operating systems supported | Windows 7 Home Basic, Windows 8, Windows Vista Home Basic, Windows XP Home |
| Width | 85 mm (3.32 ") |
| Depth | 127 mm (4.95 ") |
| Height | 44 mm (1.72 ") |
| Mouse weight | 95 g |
| Receiver included | |
| Batteries included | |
| User guide |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.