Back to Top
| Keyboard language | English |
| Device interface | USB |
| Keyboard layout | QWERTY |
| Connectivity technology | Wired |
| Keyboard form factor | Standard |
| Keyboard style | Straight |
| Keyboard number of keys | 104 |
| Hot keys | |
| Wrist rest |
| Product colour | Black |
| Backlight | |
| RoHS compliance | |
| Certification | FCC, CE |
| Mouse included |
| Windows operating systems supported | Y |
| Mac operating systems supported | Y |
| Keyboard dimensions (WxDxH) | 448 x 171 x 45 mm |
| Keyboard weight | 771 g |
| Package width | 457.2 mm |
| Package depth | 193.8 mm |
| Package height | 20.32 mm |
| Package weight | 862 g |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.