Back to Top
| Product colour | Black, Green |
| Battery technology | Sealed Lead Acid (VRLA) |
| Battery capacity | 7 Ah |
| Battery voltage | 12 V |
| Number of batteries included | 2 pc(s) |
| Weight | 5200 g (11.46 lbs) |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 40 °C |
| Storage temperature (T-T) | -15 - 45 °C |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.