Back to Top
| Product colour | Black |
| Battery technology | Sealed Lead Acid (VRLA) |
| Battery life | 35 year(s) |
| Weight | 5850 g (12.9 lbs) |
| Width | 66 mm (2.57 ") |
| Height | 302 mm (11.78 ") |
| Depth | 109 mm (4.25 ") |
| Package width | 185 mm |
| Package height | 417 mm |
| Package depth | 180 mm |
| Package weight | 6300 kg |
| Y | |
| RoHS |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
