Back to Top
| Type | IP security camera |
| Placement supported | Indoor |
| Wide Dynamic Range (WDR) | |
| Day/night mode |
| Form factor | Cube |
| Product colour | White |
| Mounting type | Ceiling |
| IK code | IK08 |
| Maximum resolution | 2304 x 1728 pixels |
| Video compression formats | H.264 |
| Frame rate | 30 fps |
| Number of sensors | 1 |
| Sensor type | CMOS |
| Optical sensor size | 1/2.7 " |
| Number of lenses | 1 |
| Focal length range (f-f) | 3 - 6 mm |
| Connectivity technology | Wired |
| Power source type | PoE |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 40 °C |
| Number of cameras | 1 |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
