Back to Top
| Colour | |
| Maximum resolution | 203 x 203 DPI |
| Print speed | 127 mm/sec |
| Maximum printing width | 104 mm |
| Minimum print length | 3 mm |
| Bluetooth profiles | HCRP, OPP, SPP |
| USB 2.0 ports quantity | 1 |
| Wi-Fi standards | 802.11a,802.11b,802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n) |
| Ethernet LAN | |
| Bluetooth | |
| Wi-Fi | |
| Connectivity technology | Wired & Wireless |
| Internal memory | 256 MB |
| Flash memory | 64 MB |
| Maximum label width | 113 mm |
| Maximum roll diameter | 58 mm |
| Mobile operating systems supported | Android, iOS |
| Product colour | Black |
| AC input voltage | 110 - 220 V |
| AC input frequency | 50/60 Hz |
| AC adapter output voltage | 15 V |
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Battery voltage | 7.2 V |
| Width | 153 mm (5.97 ") |
| Depth | 159 mm (6.2 ") |
| Height | 68 mm (2.65 ") |
| Weight | 850 g (1.87 lbs) |
| Windows operating systems supported | Windows 10, Windows 7, Windows 8 |
| Software development kit (SDK) | |
| Quick start guide |
| Emulations | ZPL II |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| CPCL-native, ESC/P-P, Raster_P, ZPL II | |
| 84433210 | |
| Y |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
