Back to Top
| Print technology | Thermal transfer |
| Maximum resolution | 300 x 300 DPI |
| Print speed | 152 mm/sec |
| Maximum printing width | 108 mm |
| Display | LCD |
| Display diagonal | 4.3 " |
| Bluetooth Low Energy (BLE) | |
| USB port | |
| Ethernet LAN | |
| Connectivity technology | Wired & Wireless |
| Bluetooth | |
| Bluetooth version | 5.0 |
| Internal memory | 256 MB |
| Flash memory | 512 MB |
| Media thickness | 0.08 - 0.19 mm |
| Maximum label length | 0.991 m |
| Page description languages | EPL2, XML, ZBI, ZPL II |
| Product colour | Grey |
| AC input voltage | 100 - 240 V |
| AC input frequency | 50-60 Hz |
| Width | 202 mm (7.88 ") |
| Depth | 267 mm (10.41 ") |
| Height | 192 mm (7.49 ") |
| Weight | 2500 g (5.51 lbs) |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 - 90 % |
| Storage relative humidity (H-H) | 5 - 95 % |
| Storage temperature (T-T) | -40 - 60 °C |
| Operating temperature (T-T) | 4.4 - 41 °C |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.