Back to Top
| Connector 1 | 2x HDMI |
| Connector 2 | 1x USB-C, 1x DisplayPort |
| Connector 1 gender | Female connector |
| Connector 2 gender | Male connector |
| Connector 1 form factor | Straight |
| Connector 2 form factor | Straight |
| Product colour | Blue, Multicolour |
| Cable jacket material | Polyvinyl chloride (PVC) |
| Maximum refresh rate | 60 Hz |
| Maximum resolution | 3840 x 2160 pixels |
| Warranty period | 5 year(s) |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 40 °C |
| Storage temperature (T-T) | -10 - 60 °C |
| Quantity per pack | 2 pc(s) |
| Country of origin | China |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.