Back to Top
| Keyboard language | Spanish |
| Device interface | USB |
| Recommended usage | Office |
| Keyboard layout | QWERTY |
| Connectivity technology | Wired |
| Purpose | PC/server |
| Keyboard form factor | Standard |
| Keyboard style | Straight |
| Hot keys | |
| Keyboard number of keys | 109 |
| Keyboard keys operating life | 10 million characters |
| Wrist rest | |
| Numeric keypad |
| Product colour | Black |
| Plug and Play | |
| Cable length | 1.8 m |
| Power source type | USB |
| Power consumption | 50 mA |
| Mouse included |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 50 °C |
| Storage temperature (T-T) | -20 - 65 °C |
| Keyboard dimensions (WxDxH) | 458 x 170 x 20 mm |
| Keyboard weight | 530 g |
| Package width | 480 mm |
| Package depth | 205 mm |
| Package height | 27 mm |
| Package weight | 725 g |
| Package type | Box |
| Internal | |
| Quantity | 1 |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.