Back to Top
| Keyboard language | US English |
| Device interface | USB |
| Recommended usage | Universal |
| Keyboard layout | QWERTY |
| Connectivity technology | Wired |
| Purpose | Universal |
| Keyboard form factor | Standard |
| Keyboard style | Straight |
| USB hub | |
| Pointing device | Touchpad + mouse buttons |
| Fingerprint reader | |
| Keyboard number of keys | 104 |
| Windows keys | |
| Keyboard keys operating life | 50 million characters |
| Wrist rest | |
| Numeric keypad |
| Product colour | Black |
| Backlight | |
| Surface coloration | Monotone |
| Certification | cURus, c-tick, VCCI, CE, FCC, UG-VDE |
| Cable length | 1.75 m |
| Power consumption | 100 mA |
| Mouse included | |
| Movement resolution | 1000 DPI |
| Buttons quantity | 2 |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 50 °C |
| Storage temperature (T-T) | -20 - 60 °C |
| User guide |
| Keyboard dimensions (WxDxH) | 415 x 193 x 37 mm |
| Keyboard weight | 1000 g |
| Package width | 447 mm |
| Package depth | 250 mm |
| Package height | 45 mm |
| Package weight | 1200 g |
| Number of cartons per pallet | 2 |
| Quantity per master carton | 66 pc(s) |
| Internal |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.