Back to Top
| Device interface | USB |
| Connectivity technology | Wired |
| Keyboard number of keys | 142 |
| Product colour | Black |
| Cable length | 1.85 m |
| Mouse included |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 50 °C |
| Storage temperature (T-T) | -20 - 60 °C |
| Keyboard dimensions (WxDxH) | 360 x 198 x 38 mm |
| Keyboard weight | 1400 g |
| Package width | 415 mm |
| Package height | 50 mm |
| Package weight | 1600 g |
| Package length | 260 mm |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.