Back to Top
| Device interface | USB |
| Keyboard layout | QWERTY |
| Connectivity technology | Wired |
| Product colour | Black |
| Certification | cURus, GOST-R, CE, FCC |
| Cable length | 1.85 m |
| Power consumption | 100 mA |
| Mouse included |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 50 °C |
| Storage temperature (T-T) | -20 - 60 °C |
| Keyboard dimensions (WxDxH) | 360 x 198 x 38 mm |
| Keyboard weight | 1400 g |
| Package weight | 1600 g |
| Package dimensions (WxDxH) | 415 x 260 x 50 mm |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.