Back to Top
| Minimum screen size compatibility | 32 " |
| Maximum weight capacity | 91 kg |
| Maximum screen size compatibility | 47 " |
| Minimum VESA mount | 100 x 100 mm |
| Maximum VESA mount | 570 x 600 mm |
| Height adjustment |
| Product colour | Black |
| Certification | UL |
| Width | 530 mm (20.67 ") |
| Depth | 81 mm (3.16 ") |
| Height | 622 mm (24.26 ") |
| Package weight | 11000 g |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.