Back to Top
| Minimum screen size compatibility | 26 " |
| Maximum weight capacity | 34 kg |
| Maximum screen size compatibility | 47 " |
| Minimum VESA mount | 100 x 100 mm |
| Maximum VESA mount | 400 x 400 mm |
| VESA mounting interfaces | 100 x 100,200 x 100,200 x 200,300 x 200,300 x 300,400 x 200,400 x 400 mm |
| Tilt angle range | -12 - 0 \u00b0 |
| Distance to the wall (min) | 38 mm |
| Distance to the wall (max) | 456 mm |
| Product colour | Black |
| Width | 330 mm (12.87 ") |
| Depth | 38 mm (1.48 ") |
| Height | 356 mm (13.88 ") |
| Number of products included | 1 pc(s) |
| Pivot | -90 - 90° |
| Screen size compatibility | 26 - 47 " |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.