Back to Top
| Maximum weight capacity | 47.6 kg |
| Maximum screen size compatibility | 32 " |
| Minimum VESA mount | 75 x 75 mm |
| Maximum VESA mount | 100 x 100 mm |
| Turn angle | 90 \u00b0 |
| Product colour | Black |
| Package width | 337 mm |
| Package depth | 724 mm |
| Package height | 305 mm |
| Gross weight | 11000 g |
| Mounting | VESA |
| Screen size compatibility | 32 " |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.