Back to Top
| Maximum weight capacity | 10.5 kg |
| Maximum screen size compatibility | 24 " |
| Suitable for | Monitor and meyboard |
| Minimum VESA mount | 75 x 75 mm |
| Maximum VESA mount | 100 x 100 mm |
| Number of displays supported | 1 |
| Swivel angle range | 90 - 90 \u00b0 |
| Swivel angle | 90 \u00b0 |
| Tilt angle range | 0 - 90 \u00b0 |
| Pan range | -5 - 35 \u00b0 |
| Angle of rotation | 360 \u00b0 |
| Product colour | White |
| Material | Aluminium, Plastic, Steel |
| Included number of shelves | 1 |
| Width | 730.5 mm (28.49 ") |
| Depth | 485.9 mm (18.95 ") |
| Height | 281.9 mm (10.99 ") |
| Weight | 6740 g (14.86 lbs) |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.