Back to Top
| Maximum weight capacity | 9.1 kg |
| Maximum screen size compatibility | 32 " |
| Minimum VESA mount | 75 x 75 mm |
| Maximum VESA mount | 100 x 100 mm |
| Height adjustment range | 0 - 330 mm |
| Pan range | 360 \u00b0 |
| Tilt angle range | 75 \u00b0 |
| Product colour | Black |
| Package width | 290 mm |
| Package depth | 190 mm |
| Package height | 530 mm |
| Mounting interface | VESA |
| Weight (imperial) | 7.0 lbs |
| Gross weight | 3200 g |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.