Back to Top
| Maximum weight capacity | 36 kg |
| Minimum VESA mount | 400 x 400 mm |
| Maximum VESA mount | 400 x 400 mm |
| Swivel angle range | 180 \u00b0 |
| Tilt angle range | -5 - 15 \u00b0 |
| Maximum distance to ceiling | 513 mm |
| Product colour | Black |
| Width | 476 mm (18.56 ") |
| Depth | 531 mm (20.71 ") |
| Height | 432 mm (16.85 ") |
| Weight | 4000 g (8.82 lbs) |
| Package weight | 4300 g |
| Pivot | |
| Package dimensions (WxDxH) | 533 x 127 x 292 mm |
| Screen size compatibility | 26 - 46 " |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.