Back to Top
| Ethernet LAN data rates | 10,100,1000 Mbit/s |
| 2.4 GHz | |
| 5 GHz | |
| MIMO | |
| MIMO type | Multi User MIMO |
| Quality of Service (QoS) support | |
| VLAN support |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 1 |
| DC-in jack |
| Security algorithms | WPA, WPA2-Enterprise, WPA2-PSK |
| Antenna type | Internal |
| Antenna direction type | Omni-directional |
| Power consumption (max) | 15 W |
| Input voltage | 12 V |
| Cable lock slot type | Kensington |
| Cable lock slot | |
| Product colour | White |
| Placement | Ceiling, Table, Wall |
| Maximal-Ratio Combining (MRC) |
| Width | 120 mm (4.68 ") |
| Depth | 36 mm (1.4 ") |
| Height | 250 mm (9.75 ") |
| Weight | 500 g (1.1 lbs) |
| Number of products included | 1 pc(s) |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
