Back to Top
| Maximum screen size compatibility | 10.5 " |
| Product colour | Black |
| Compatibility | iPad |
| Covered front camera | |
| Covered home button | |
| Reinforced charging cable | |
| Suitable for | Apple |
| Cable management | |
| Colour group | Black |
| Lock type | 2 Keys |
| Tilt adjustment |
| Width | 381 mm (14.86 ") |
| Depth | 366.7 mm (14.3 ") |
| Height | 215.9 mm (8.42 ") |
| Weight | 1705.5 g (3.76 lbs) |
| Mounting bracket(s) included | |
| Number of keys included | 2 pc(s) |
| Number of screws | 3 |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.