Back to Top
| Display diagonal | 23.8 " |
| Display resolution | 1920 x 1080 pixels |
| HD type | Full HD |
| Display technology | LED |
| High frequency rate | 60 Hz |
| Native aspect ratio | 16:9 |
| Anti-glare screen | |
| Display viewable area (HxV) | 527.04 x 296.46 mm |
| Display diagonal (metric) | 61 cm |
| Response time | 16 ms |
| Supported graphics resolutions | 640 x 400,640 x 480 (VGA),720 x 400,800 x 500,800 x 600 (SVGA),1024 x 768 (XGA),1280 x 1024 (SXGA),1280 x 720 (HD 720),1280 x 800 (WXGA),1366 x 768,1440 x 900 (WXGA+),1680 x 1050 (WSXGA+) |
| Display brightness | 225 cd/m² |
| Contrast ratio (typical) | 1000:1 |
| Touchscreen technology | Projected capacitive system |
| Viewing angle, horizontal | 178 \u00b0 |
| Display number of colours | 16.78 million colours |
| Horizontal scan range | 30 - 82 kHz |
| Viewing angle, vertical | 178 \u00b0 |
| Vertical scan range | 50 - 75 Hz |
| Product colour | Black |
| International Protection (IP) code | IP54 |
| Touch technology | Multi-touch |
| RMS rated power | 2 W |
| Mean time between failures (MTBF) | 50000 h |
| Number of speakers | 2 |
| Number of simultaneous touchpoints | 10 |
| Built-in speaker(s) |
| USB 2.0 ports quantity | 1 |
| USB 3.0 (3.1 Gen 1) Type-B ports quantity | 1 |
| Cables included | AC, HDMI, USB, VGA |
| VGA (D-Sub) ports quantity | 1 |
| RS-232 ports | 1 |
| VESA mounting |
| Power supply type | AC/DC |
| Power consumption (typical) | 15.68 W |
| Power consumption (standby) | 1.09 W |
| AC input voltage | 100 - 240 V |
| Power consumption (off) | 0.24 W |
| AC input frequency | 50 - 60 Hz |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 40 °C |
| Storage temperature (T-T) | -20 - 60 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 20 - 80 % |
| Storage relative humidity (H-H) | 10 - 95 % |
| Package width | 526 mm |
| Package depth | 680 mm |
| Package height | 318 mm |
| Package weight | 12900 g |
| Depth (with stand) | 574.6 mm |
| Height (with stand) | 233 mm |
| 432.9 | |
| Y | |
| E | |
| 18 |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.