Back to Top
| Display diagonal | 32 " |
| Display resolution | 1920 x 1080 pixels |
| Response time | 5 ms |
| HD type | Full HD |
| Display technology | LED |
| Panel type | VA |
| Contrast ratio (typical) | 3000:1 |
| Contrast ratio (dynamic) | 50000000:1 |
| Viewing angle, horizontal | 178 u00b0 |
| Viewing angle, vertical | 178 u00b0 |
| Display number of colours | 16.78 million colours |
| Native aspect ratio | 16:9 |
| Screen shape | Flat screen |
| Pixel pitch | 0.364 x 0.364 mm |
| Horizontal scan range | 15 - 73 kHz |
| Vertical scan range | 47 - 75 Hz |
| Digital horizontal frequency | 15 - 73 kHz |
| Digital vertical frequency | 47 - 75 Hz |
| Maximum refresh rate | 60 Hz |
| Backlight type | LED |
| Colour gamut | 72 % |
| Built-in speaker(s) | |
| Number of speakers | 2 |
| AMD FreeSync | |
| NVIDIA G-SYNC |
| USB upstream port type | USB Type-B |
| Number of upstream ports | 1 |
| HDMI ports quantity | 1 |
| HDMI version | 1.4 |
| DisplayPorts quantity | 1 |
| Audio output | 1 |
| RS-232 ports | 1 |
| VESA mounting |
| AC input voltage | 100 - 240 V |
| AC input frequency | 50 - 60 Hz |
| Power consumption (max) | 45.5 W |
| Power consumption (standby) | 0.5 W |
| Power consumption (typical) | 43 W |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 40 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 20 - 90 % |
| Certification | Regulations: CE, CE EMC, CB, RoHS, ErP, REACH, WEEE, EAC, UkrSEPRO, UKCA |
| Width (with stand) | 747 mm |
| Depth (with stand) | 451 mm |
| Height (with stand) | 64 mm |
| Weight (with stand) | 12800 g |
| Package width | 863 mm |
| Package depth | 577 mm |
| Package height | 163 mm |
| Package weight | 15500 g |
| Width (without stand) | 747 mm |
| Depth (without stand) | 451 mm |
| Height (without stand) | 64 mm |
| HDMI | |
| E | |
| Y | |
| 25.8 | |
| 3 | |
| 85285210 | |
| NTSC | |
| Multi-touch | |
| IP54 | |
| Capacitive | |
| 12800 | |
| 450 |
| Power supply type | AC |
| Number of simultaneous touchpoints | 10 |
| Touchscreen | |
| Surface hardness | 7H |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
