Back to Top
| Form factor | Mini-Tower |
| Type | PC |
| Number of 5.25" bays | 2 |
| Number of 3.5" bays | 2 |
| Supported motherboard form factors | Micro-ATX, Mini-ITX |
| Product colour | Black |
| Side window | |
| Built-in speaker(s) | |
| Number of expansion slots | 4 |
| Maximum CPU cooler height | 148 mm |
| Maximum graphics card length | 350 mm |
| Power supply included | |
| Power supply location | Bottom |
| Supported power supply form factors | ATX |
| Audio input | Y |
| Audio output | Y |
| USB 2.0 ports quantity | 1 |
| USB 3.0 (3.1 Gen 1) Type-A ports quantity | 1 |
| Front fans installed | 1x 120 mm |
| Maximum front fans | 1 |
| Front fans diameters supported | 120 mm |
| Maximum side fans | 1 |
| Side fans diameters supported | 120 mm |
| Maximum rear fans | 1 |
| Rear fans diameters supported | 92 mm |
| Fan speed | 1200 RPM |
| Supported hard disk drive sizes | 2.5,3.5 " |
| LED indicators | HDD, Power |
| Width | 175 mm (6.83 ") |
| Depth | 410 mm (15.99 ") |
| Height | 358 mm (13.96 ") |
| Weight | 3800 g (8.38 lbs) |
| Manual | |
| Package width | 235 mm |
| Package depth | 485 mm |
| Package height | 420 mm |
| Package weight | 4600 g |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.