Back to Top
| Form factor | Mini-Tower |
| Type | PC |
| Number of 5.25" bays | 2 |
| Number of 3.5" bays | 3 |
| Supported motherboard form factors | Micro-ATX |
| Product colour | Black |
| Number of 2.5" bays | 1 |
| Number of internal 3.5" bays | 3 |
| Number of external 5.25" bays | 2 |
| Side window | |
| Suitable for | Home/Office |
| Illumination | |
| Built-in speaker(s) | |
| Number of expansion slots | 4 |
| Maximum graphics card length | 305 mm |
| Certification | RoHS, CE, FCC Class B |
| Power supply included | |
| Power supply location | Top |
| Audio input | Y |
| Audio output | Y |
| USB 2.0 ports quantity | 2 |
| Maximum front fans | 1 |
| Front fans diameters supported | 90 mm |
| Maximum rear fans | 1 |
| Rear fans diameters supported | 90 mm |
| Supported hard disk drive sizes | 2.5,3.5 " |
| LED indicators | Y |
| Width | 350 mm (13.65 ") |
| Depth | 360 mm (14.04 ") |
| Height | 170 mm (6.63 ") |
| Manual | |
| User guide |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.