Back to Top
| Maximum scan size | 432 x 300 mm |
| Optical scanning resolution | 285 x 218 DPI |
| Colour scanning | |
| Duplex scanning | |
| Black/white scanning colour modes | Grayscale, Monochrome |
| Scanner type | Overhead scanner |
| Product colour | Black, Grey |
| Sensor type | CCD |
| Light source | White LED (2x) |
| Scanning media types supported | Business Card, Post Card(JPN) |
| Maximum ISO A-series paper size | A3 |
| Letter | |
| Legal | |
| ISO B-series sizes (B0...B9) | B4, B5, B6 |
| Standard interfaces | USB 1.1, USB 2.0 |
| Power consumption (typical) | 20 W |
| Power supply type | AC |
| AC input frequency | 50 - 60 Hz |
| Input voltage | 100 - 240 V |
| Windows operating systems supported | Windows 10 Education, Windows 10 Education x64, Windows 10 Enterprise, Windows 10 Enterprise x64, Windows 10 Home, Windows 10 Home x64, Windows 10 Pro, Windows 10 Pro x64, Windows 7 Enterprise, Windows 7 Enterprise x64, Windows 7 Home Basic, Windows 7 Home Basic x64, Windows 7 Home Premium, Windows 7 Home Premium x64, Windows 7 Professional, Windows 7 Professional x64, Windows 7 Starter, Windows 7 Starter x64, Windows 7 Ultimate, Windows 7 Ultimate x64, Windows 8, Windows 8 Enterprise, Windows 8 Enterprise x64, Windows 8 Pro, Windows 8 Pro x64, Windows 8 x64, Windows 8.1, Windows 8.1 Enterprise, Windows 8.1 Enterprise x64, Windows 8.1 Pro, Windows 8.1 Pro x64, Windows 8.1 x64, Windows Vista Business, Windows Vista Business x64, Windows Vista Enterprise, Windows Vista Enterprise x64, Windows Vista Home Basic, Windows Vista Home Basic x64, Windows Vista Home Premium, Windows Vista Home Premium x64, Windows Vista Ultimate, Windows Vista Ultimate x64, Windows XP Home, Windows XP Home x64, Windows XP Professional, Windows XP Professional x64 |
| Operating temperature (T-T) | 5 - 35 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 20 - 80 % |
| Width | 210 mm (8.19 ") |
| Depth | 156 mm (6.08 ") |
| Height | 383 mm (14.94 ") |
| Weight | 3000 g (6.61 lbs) |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.