Back to Top
| Maximum scan size | 216 x 360 mm |
| Optical scanning resolution | 600 x 600 DPI |
| Colour scanning | |
| Duplex scanning | |
| ADF scan speed (b/w, A4) | 600 ppm |
| Scanner type | ADF + Manual feed scanner |
| Product colour | Grey, White |
| Display | TFT |
| Display diagonal | 4.3 " |
| Touchscreen | |
| Built-in display |
| Sensor type | Colour CIS |
| Light source | RGB LED |
| Scan file formats | JPG, PDF |
| Scan drivers | ISIS, ScanSnap, TWAIN |
| Standard input capacity | 50 sheets |
| Card thickness (max) | 0.76 mm |
| Scanning media types supported | Business Card, Post Card(JPN) |
| Maximum ISO A-series paper size | A4 |
| Auto Document Feeder (ADF) media weight | 0 - 80 g/m² |
| ISO B-series sizes (B0...B9) | B4, B5, B6 |
| Letter | |
| ISO A-series sizes (A0...A9) | A3, A4, A5 |
| Legal |
| USB connector type | USB Type-B |
| Power supply type | AC |
| AC input frequency | 50/60 Hz |
| Input voltage | 100 - 240 V |
| Wi-Fi standards | 802.11b,802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n) |
| Operating temperature (T-T) | 5 - 35 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 20 - 80 % |
| Certification | CE, RoHS |
| Width | 292 mm (11.39 ") |
| Depth | 161 mm (6.28 ") |
| Height | 152 mm (5.93 ") |
| Weight | 3400 g (7.5 lbs) |
| Wi-Fi | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Y | |
| 2.0/3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) | |
| Y | |
| ENERGY STAR, RoHS |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.