Back to Top
| Switch type | Managed |
| Networking standards | IEEE 802.3af, IEEE 802.3at, IEEE 802.3bt |
| 10G support |
| Switching capacity | 28000 Gbit/s |
| Rack mounting | |
| Form factor | 7U |
| Processor model | ARM Cortex-A72 |
| Processor frequency | 1800 MHz |
| Internal memory | 16384 MB |
| Memory type | DDR4-SDRAM |
| Power supply included | |
| AC input voltage | 110 - 240 V |
| Power over Ethernet (PoE) |
| Width | 528.8 mm (20.62 ") |
| Depth | 442.6 mm (17.26 ") |
| Height | 448.5 mm (17.49 ") |
| Weight | 53500 g (117.95 lbs) |
| Y | |
| AC |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.