Back to Top
| 2.4 GHz | |
| 5 GHz | |
| MIMO | |
| MIMO type | Multi User MIMO |
| Auto MDI/MDI-X | |
| Wi-Fi Multimedia (WMM)/(WME) | |
| Networking standards | IEEE 802.11a, IEEE 802.11ac, IEEE 802.11ax, IEEE 802.11b, IEEE 802.11be, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n, IEEE 802.3af, IEEE 802.3at, IEEE 802.3bt |
| Reset button |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 2 |
| DC-in jack | |
| USB 2.0 ports quantity | 2 |
| Antenna direction type | Omni-directional |
| Antenna type | Internal |
| Power consumption (max) | 51 W |
| Power over Ethernet (PoE) | |
| DC voltage range | 48 V |
| Product colour | White |
| Placement | Wall |
| 6 GHz | |
| Maximum data transfer rate (2.4 GHz) | 1400 Mbit/s |
| Maximum data transfer rate (6 GHz) | 11500 Mbit/s |
| Maximum data transfer rate (5 GHz) | 5800 Mbit/s |
| Bluetooth | |
| Bluetooth Low Energy (BLE) | |
| Bluetooth version | 5.4 |
| Trusted Platform Module (TPM) | |
| BeamForming |
| Operating relative humidity (H-H) | 5 - 95 % |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 50 °C |
| Storage temperature (T-T) | -40 - 70 °C |
| Storage relative humidity (H-H) | 5 - 95 % |
| Width | 260 mm (10.14 ") |
| Depth | 260 mm (10.14 ") |
| Height | 57 mm (2.22 ") |
| Weight | 1530 g (3.37 lbs) |
| Package width | 320 mm |
| Package depth | 320 mm |
| Package height | 83 mm |
| Package weight | 2130 g |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.