Back to Top
| Charger type | Indoor |
| Charger compatibility | Smartphone, Tablet |
| Power source type | USB |
| USB Type-C ports quantity | 1 |
| USB Power Delivery up to | 20 W |
| USB Power Delivery revision | 3.0 |
| USB Power Delivery (revision 2.0) | |
| Power protection features | Over current, Over voltage, Overheating, Short circuit |
| Product colour | White |
| Quantity per pack | 2 pc(s) |
| Width | 23 mm (0.9 ") |
| Depth | 39 mm (1.52 ") |
| Height | 60 mm (2.34 ") |
| Package width | 50 mm |
| Package depth | 152 mm |
| Package height | 76 mm |
| Package weight | 200 g |
| 3 | |
| 2.22 | |
| 1.67 |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.