Back to Top
| Charger type | Indoor |
| Charger compatibility | Universal |
| Power source type | USB |
| Wireless charging | |
| Quick charge | |
| Quick charge version | Quick Charge 3.0 |
| Certification | FCC, CE, Qi |
| Product colour | Black |
| Cable length | 1.2 m |
| LED indicators | Y |
| Maximum output voltage | 9 V |
| Minimum output voltage | 5 V |
| Maximum power | 10 W |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Width | 99 mm (3.86 ") |
| Depth | 189 mm (7.37 ") |
| Height | 11.3 mm (0.44 ") |
| Weight | 59 g (0.13 lbs) |
| Package width | 109.2 mm |
| Package depth | 20.32 mm |
| Package height | 177.8 mm |
| Package weight | 136.08 g |
| Quantity per master carton | 80 pc(s) |
| RoHS |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.