Back to Top
| Connectivity technology | Wired |
| Host interface | Thunderbolt 4 |
| USB 3.0 (3.1 Gen 1) Type-C ports quantity | 1 |
| USB 3.1 (3.1 Gen 2) Type-A ports quantity | 4 |
| USB Power Delivery (revision 2.0) | |
| USB Power Delivery up to | 230 W |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 1 |
| HDMI ports quantity | 1 |
| HDMI version | 2.1 |
| DisplayPorts quantity | 2 |
| Combo headphone/mic port | |
| DC-in jack | |
| Microphone in |
| Ethernet LAN | |
| Ethernet LAN data rates | 10,100,1000 Mbit/s |
| Card reader integrated |
| Built-in speaker(s) |
| VESA mounting | |
| HD type | 8K Ultra HD |
| Maximum digital resolution | 7680 x 4320 pixels |
| Number of displays supported | 4 |
| Data transfer rate | 40 Gbit/s |
| Power source type | AC |
| Power supply | 300 W |
| Output current | 15 A |
| Power consumption (max) | 230 W |
| Output voltage | 20 V |
| Product colour | Black, Red |
| Cable lock slot | |
| Cable lock slot type | Kensington |
| LED indicators | Y |
| Certification | cULus, FCC, ICES, NOM |
| Windows operating systems supported | Windows 10 |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 40 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 5 - 95 % |
| Width | 220 mm (8.58 ") |
| Depth | 80 mm (3.12 ") |
| Height | 30 mm (1.17 ") |
| Weight | 450 g (0.99 lbs) |
| Package width | 270 mm |
| Package depth | 195 mm |
| Package height | 85 mm |
| Package weight | 1900 g |
| Warranty card | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Manual | |
| AC adapter included | |
| Cables included | AC |
| 1.4 | |
| 30 | |
| 1 |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.