Back to Top
| Connectivity technology | Wired |
| Host interface | USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) Type-C |
| USB 3.0 (3.1 Gen 1) Type-A ports quantity | 3 |
| USB 3.1 (3.1 Gen 2) Type-A ports quantity | 2 |
| PowerShare | |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 1 |
| HDMI ports quantity | 1 |
| HDMI version | 2.0 |
| DisplayPorts quantity | 2 |
| Thunderbolt 3 ports quantity | 1 |
| Microphone in | |
| DC-in jack |
| Ethernet LAN | |
| Ethernet LAN data rates | 1000 Mbit/s |
| Card reader integrated |
| VESA mounting | |
| On/off switch | |
| Maximum digital resolution | 5120 x 2880 pixels |
| Power source type | DC |
| AC input voltage | 120 - 230 V |
| AC input frequency | 50 - 60 Hz |
| Power supply | 180 W |
| Power cable length | 0.8 m |
| Product colour | Black |
| LED indicators | Y |
| Windows operating systems supported | Windows 10, Windows 10 Education, Windows 10 Education x64, Windows 10 Enterprise, Windows 10 Enterprise x64, Windows 10 Home, Windows 10 Home x64, Windows 10 IOT Core, Windows 10 IoT Enterprise, Windows 10 Pro, Windows 10 Pro x64, Windows 10 x64 |
| Linux operating systems supported | Y |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 35 °C |
| Storage temperature (T-T) | -20 - 60 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 - 80 % |
| Storage relative humidity (H-H) | 5 - 90 % |
| Width | 205 mm (8 ") |
| Depth | 90 mm (3.51 ") |
| Height | 29 mm (1.13 ") |
| Weight | 585 g (1.29 lbs) |
| Package width | 300 mm |
| Package depth | 315 mm |
| Package height | 62 mm |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| 1.4 |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
